Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apex Legends – Kasma, Donma Sorunu Ve Çözümü
#1
Apex Legends – Kasma, Donma Sorunu ve Çözümü

Bu sorun ise tamamen bilgisayarınızdan kaynaklı bir sorun olacaktır.Kasmak ya da donmak demek yeterli performans olmamasından kaynaklanır.Bu yüzden öncelikle oyunun minimum sistem gereksinimlerini bilmek gerekiyor.Eğer bu özelliklerden iyi bir bilgisayarınız varsa performans arttırmaya yarayacak yollara odaklanmamız gerekiyor.

Apex Legends Performans (FPS) Arttırma Rehberi

Konu başında da dediğimiz gibi öncelikle oyunun minimum sistem gereksinimlerine bir bakmamız gerekiyor.Eğer bu özelliklerden düşük bir bilgisayarınız varsa zaten bu oyunu oynamayı düşünmeyin dostlar.Şimdi minimum sistem gereksinimlerine bakalım.

İşletim Sistemi : Windows 7 ve 10
İşlemci : AMD FX4350, Intel i3 6300 ve üstü
RAM : 6 GB

Ekran Kartı : AMD Radeon HD 7730, Nvidia GT 640

DirectX : 11

Boş Alan : 22 GB

Bu özelliklerden düşük özelliklere sahip bir bilgisayarınız varsa ne yazık ki bu oyunu oynayamazsınız.Eğer bu özelliklerden yüksek bir sisteme sahipseniz fakat performans sorunu alıyorsanız başka bir şey var demektir.Şimdi gelin FPS arttırma yollarına hep beraber bakalım.Öncelikle oyunda maksimum performans almanız için gerekli video ayarlarına bir bakalım.

[Resim: apex-legends-fps-arttirma-yollari.jpg]

Bu resimde ki ayarları yapın diye bu resmi koymadım.Sadece hangi seçenekler hangi ayarlar var onları görün diye koydum.Öncelikle burada önemli olan ayarlara değinmek istiyorum.

Display Modu : Fullscreen olmalıdır.

Çözünürlük : Ekranınızın çözünürlüğünü kullanmanızda fayda olacaktır fakat aşağı çekebilirsiniz.

Field of View : Bunu maksimum yaparsanız etrafı çok detaylı görürsünüz.Performansı arttırmak için aşağı çekebilirsiniz.

V-Sync : Kapalı olmalıdır.

Adaptive Resolution FPS Target : 0 olmalıdır.

Supersampling : Kapalı yani Disable olmalıdır.

Anti-Aliasing : Kapalı olmalıdır.

Texture Filtering : En düşükte olabilir ya da bir üst seviyede.

Ambient Occlusion Quality : Kapalı olmalı.
Geriye kalan bütün ayarları en düşük seviyeye getirerek fazla performans elde edebilirsiniz.Şimdi diğer yapılacak şeylere değinelim.


Apex Legends – Diğer FPS Arttırma Yolları

Bilgisayarınızı CCleaner gibi programlar ile temizleyin.Birikmiş çerezleri ve gereksiz kayıt dosyalarını temizleyerek bilgisayarınızın performansını arttırabilirsiniz.Bu sayede oyunda ki performansta artacaktır.

Diğer bir yol ise eğer ekran kartınız Nvidia ise Nvidia denetim masasına girerek “3D Ayarları” bölümünde bulunan “Görüntü ayarlarını ön ayarlı yap” seçeneğine tıklayın.Orada çubuğu performans tarafına kaydırın.Baya bir etkili olacaktır.

FPS arttırıcı programlar kullanabilirsiniz.Örneğin Advanced System Care gibi.Bu programlar arka planda bulunan gereksiz programları kapatarak RAM artışı sağlıyor ve performansı artırıyor.

Bilgisayarınıza ayda bir disk birleştirme işlemi uygulayın.Eğer SSD’niz varsa SSD’ye disk birleştirme uygulamayın.HDD’ye uygulayın.

Bilgisayarınızda sürekli arka planda çalışan programları kapatın.Özellikle internet tarayıcılarını oyun oynarken kapatın.Çok etkiliyor.Gereksiz kullanmadığınız programları da silin.Diyeceklerimiz bu kadar.
[b]Apex Legends performans (FPS) arttırma rehberi isimli konumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz.Umarım faydalı bir konu olmuştur.Sormak istediğiniz bir şey olursa lütfen yorum yaparak sorunuz.Hepiniz bol performanslı oyunlar dileriz.
[/b]
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi